Conservarea, protejarea si promovarea operelor de arta din Pinaconteca Manastirii Caldarusani

Conservarea, protejarea si promovarea operelor de arta din Pinaconteca Manastirii Caldarusani

Manastirea Caldarusani in parteneriat cu Consiliul Judetean Ilfov,organizeaza evenimentul Conservarea,protejarea si promovarea operelor de arta din Pinacoteca sau Casa memoriala Mitropolit Ghenadie Petrescu,10 noiembrie 2019 orele 13:00.

In cadrul evenimentului va participa invitatul special Ioana Maria Ciulu, restaurator in cadrul Laboratorului de conservare-restaurare pictura pe lemn si lemn policrom. Deasemeni partener important va fi domnul Hriscu Nicolae, consilier al sectorului de cultura si patrimoniu religios al Patriarhiei Romane.

Parteneri media: Ziarul Evenimentul Zilei, Ziarul Lumina, Biroul de presa CJ Ilfov, Creative Ideas.

Galerie Foto

  • Manastirea Caldarusani in parteneriat cu Consiliul Judetean Ilfov,organizeaza evenimentul Conservarea,protejarea si promovarea operelor de arta din Pinacoteca sau Casa memoriala Mitropolit Ghenadia Petrescu,10 noiembrie 2019 orele 13:00. 
    Manastirea Caldarusani in parteneriat cu Consiliul Judetean Ilfov,organizeaza evenimentul Conservarea,protejarea si promovarea operelor de arta din Pinacoteca sau Casa memoriala Mitropolit Ghenadia Petrescu,10 noiembrie 2019 orele 13:00.